1. Конкурс проводиться у три етапи:
I етап - районний (у районах, територіальних громадах, містах);
II етап - обласний (республіканський - в АвтономнійРеспубліціКрим, міський - у містахКиєві та Севастополі);
III етап - Всеукраїнський (фінальний) - у м. Київ.
2. Строки, місце проведення І етапу Конкурсу, перелік наукових секцій, в яких він проводиться, а також строки подання необхідної документації та інші умови, передбачені цими Правилами, визначаються наказом відділу освіти Роменської міської ради Сумської області за поданням Комунального закладу «Роменська міська Мала академія наук учнівської молоді» Роменської міської ради Сумської області.
3. Для участі в I етапі Конкурсу керівниками закладів освіти, в яких навчаються учасники, у встановлені відповідними наказами строки подаються до організаційного комітету I етапу такі документи на кожного учасника:
- заявки на участь у І етапі Конкурсу;
- дослідницькі роботи, оформленні згідно з Вимогами до написання, оформлення та представлення дослідницьких робіт на паперових і електронних носіях;
- паспорти експонатів (розробок) – за їх наявності;
- декларації академічної доброчесності.
Електронний пакет документів надсилати на електронну адресу Роменської міської МАН romny.man@ukr.net з поміткою «Конкурс-захист МАН».
4. Учасник має право подати на І етап Конкурсу дослідницьку роботу, яка була представлена у попередні роки, за умови, що така робота містить суттєве доопрацювання з отриманням принципово нових результатів.
5. Програма Конкурсу складається з таких розділів:
заочне оцінювання дослідницьких робіт;
постерний захист;
наукова конференція.
(в умовах карантину Конкурс може проводитися в онлайн форматі).
- Заочне оцінювання дослідницьких робіт здійснюється журі на предмет дотримання учасниками Вимог щодо написання, оформлення та представлення учнівських дослідницьких робіт.
- Постерний захист проходить у кожній науковій секції окремо.
Постер має містити інформацію про мету, завдання, об’єкт, предмет, результати дослідження, висновки згідно з Вимогами до оформлення постера.
Під час постерного захисту учасник може використовувати макети (прототипи, демонстраційні моделі), які відповідають правилам техніки безпеки та розміщуються на робочому місці учасника.
Для представлення проєкту учаснику надається до 3 хвилин, на відповіді на запитання журі - від 7 до 15 хвилин.
- Наукова конференція проходить у кожній науковій секції окремо. Порядок виступів учасників і дебатів визначаються журі.
Для виступу на науковій конференції учаснику надається до 7 хвилин, для відповіді на запитання - до 3 хвилин.
Після виступу всіх учасників у науковій секції журі проводить оцінювання їхніх виступів.
Під час оцінювання виступів учасників забороняється присутність осіб, які не є членами журі.
6. За умови малої кількості учасників у науковій секції на I та II етапах Конкурсу (менше п’яти) можливе об’єднання учасників декількох наукових секцій одного наукового відділення в одну групу. Результати учасників в об’єднаних групах визначаються окремо для кожної наукової секції.
7. На підставі протоколів заочного оцінювання дослідницьких проєктів, постерного захисту та наукової конференції складається підсумковий протокол проведення відповідного етапу Конкурсу в кожній науковій секції, який є підставою для встановлення результатів.
8. Категорично забороняється втручання батьків учасників та інших сторонніх осіб у процедуру проведення Конкурсу та розгляду апеляцій.
9. Учасники зобов’язані дотримуватись вимог цих Правил, програми Конкурсу, норм поведінки, правил техніки безпеки та виконувати рішення оргкомітету й журі.
10. Фото-, кіно-, телезйомки під час проведення І етапу Конкурсу здійснюється з дотриманням вимог законодавства, заздалегідь узгоджується з оргкомітетом та головою журі секції.
Умови проведення (за інформацією сайту Малої академії наук України)
Коментарi