ДОВІДКА ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ «РОМЕНСЬКА МІСЬКА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ»РОМЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(довідка для атестаційної комісії станом на 01.11.2016)

Роменська МАН працює з вересня 2012 р. Щороку навчанням у ній охоплюється близько 300 учнів загальноосвітніх шкіл міста та району.

За період існування на фінансування закладу з міського бюджету виділялося:

Роки Виділено З них
на заробітну плату, комунальні послуги тощо на розвиток закладу
2013 342 тис. 175 грн 341тис.601грн 573 грн
2014 350тис.159 грн 344тис.902 грн 5тис.257грн
2015 310тис. 011грн 305тис.851 грн 4тис.160 грн

Отже, вартість утримання одного вихованця у закладі у 2015 році становила – 837 грн.

Щодо організації навчально-виховного процесу, то Роменська МАН організовує свою діяльність у формі регулярної роботи наукових секцій, які працюють протягом року на базі закладу та при начальних закладах міста (СЗОШ №1,2, ЗОШ № 5, 11); індивідуальної роботи слухачів під керівництвом наукових керівників, колективної роботи творчих груп вихованців; конференцій та конкурсів науково-дослідницьких робіт слухачів; олімпіад та предметних турнірів.

Організаційно-масова робота в закладі здійснюється у відповідності до основних напрямів діяльності: проводяться заходи у межах закладу та забезпечується участь у міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних заходах. Їх організація та проведення здійснюється в тісній співпраці з фахівцями загальноосвітніх, позашкільних та вищих навчальних закладів, закладів культури, громадськими організаціями, засобами масової інформації.

У 2015-2016 навчальному році навчанням у Малій академії було охоплено 373 учні загальноосвітніх шкіл міста та ЗОШ району.

Школа К-сть учнів, залучених у МАН % від заг. к-сті учнів у школі
СЗОШ №1 127 15,9 %
СЗОШ №2 75 18,4 %
ЗОШ №3 2 1,5 %
ЗОШ №4 11 1,7 %
ЗОШ №5 56 12,7 %
ЗОШ №6 16 12,1 %
ЗОШ №7 17 2,2 %
ЗОШ №8 0 -
ЗОШ №9 0 -
ЗОШ №10 0 -
ЗОШ №11 14 2,9 %
Гімназія 13
РК КНЕУ 1
Школи району 41
373

У закладі працювала 21 наукова секція різних профілів: фізико-математичного природничого гуманітарного, суспільного, науково-технічного. В цьому році мережу розширили, відкривши секцію медицини.

/Files/images/наукові відділення та секції 2016.jpg

До роботи у закладі залучено 21 науково-педагогічний працівник - це вчителі загальноосвітніх шкіл міста та викладачі вищих навчальних закладів міста та СумДУ (3 - основні працівники, 18 – сумісники).

/Files/images/педагогічний склад.jpg

За чотири роки роботи закладу 7 педагогів Роменської МАН були відзначені Грамотами МОН України за результативну роботу з обдарованою молоддю,2 педагоги – грамотами Національної академії педагогічних наук України,2 педагоги дипломами та 11 педагогів подяками Національного еколого-натуралістичного центру, 5 подяками та грамотами КПІ за якісну підготовку переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів, 27 педагогів - грамотами Сумської облдержадміністрації, 1 – подякою Сумської обласної ради.

Щороку слухачі Роменської МАН беруть участь у понад 100 різноманітних заходах. За 2015-2016 навчальний рік вони взяли участь у 107 конкурсах та вибороли 203 перемоги: з них - 36 виховних заходи, 9 – міських заходів, в яких вони вибороли 69 перемог, у 14 обласних – 32 перемоги, у 35 всеукраїнських конкурсах - 93 перемоги, у 5 міжнародних конкурсах 5 слухачів стали фіналістами та 4 переможцями.

Головним серед конкурсів є Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України.

/Files/images/результативність МАН за 4 роки.jpg

Щорічно у листопаді - січні Роменською МАН проводиться міський етап Конкурсу, у якому беруть участь близько 80учнів.

У 2015 - 2016 н.р. на міському етапі Конкурсу було представлено 77 науково-дослідницьких робіт. 47 слухачів стали переможцями.

27 кращих робіт були направлені для участі в обласному етапі Конкурсу-захисту, який відбувся 18-19 лютого 2016 р. на базі Сумського Державного університету та Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка. Юні академіки гідно представили Роменщину, виборовши 11 призових місць (минулого року 9).

Перші місця вибороли 2 учні: Прасол І., Дудка Е., другі місця – 3 учні: Івницький О., Гричановський С., Лисенко В., треті місця – 6 учнів: Московець С., Сколота С., Колпак М., Вощик І., Жук К., Кущ В.

Дві науково-дослідницькі роботи учнів були направлені до м.Києва для участі у фінальному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту. Там Прасол І. виборола третє місце у секції географії.

Серед найважливіших заходів, де відзначилися наші вихованці, оменщини — є участь у Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних технологій «Майбутнє України» (1 та 3 місця), Всеукраїнському форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи» (2 місце), Всеукраїнському Національному науково-технічному конкурсі «Intel-Техно Україна-2015» (3 фіналісти), Всеукраїнському інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Ерудит» (18 призових місць), Всеукраїнській учнівській олімпіаді «Крок до знань» (1 та 2 місця), Х Всеукраїнському молодіжному конкурсі «Новітній інтелект України»(3 місце), І Всеукраїнському конкурсі учнівської та студентської творчості «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці (2 та 3 місця), XVI Всеукраїнському конкурсі учнівських робіт «Історія і уроки Голокосту» (2 фіналісти), Всеукраїнському конкурсі «Непізнана історія мого краю. Історія рідної школи» (3 місце), Всеукраїнському конкурсі «МАН-Юніор Дослідник» (2 та 3 місця)

Результативною для юних академіків Роменщини стала участь у Всеукраїнському конкурсі «Вчимося заповідувати» (ІІ місце), Всеукраїнському конкурсі винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напряму (1, 2, 3 та 4 місця), Національному етапі Міжнародного конкурсу INFOMATRIX-2016 (7 фіналістів), Всеукраїнській інтернет-олімпіаді Малої академії наук «Відкрита природнича демонстрація», де команда Роменської МАН вже вдруге виборола ІІІ місце серед найкращих команд України, національному турі Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергоефективності «Енергія і середовище» (1 фіналіст). 7слухачів стали переможцями Всеукраїнської громадянської акції «SOS-Історична пам’ятка» та були запрошені для нагородження до Львова,участь у ХІХ Міжнародному конкурсі учнівської та студентської молоді «Мій рідний край-2016» принесла одне І, два ІІ та одне ІІІ місця.

За сприяння Роменської МАН у місті були проведені міські та регіональні етапи всеукраїнських та міжнародних конкурсів: міський етап Національного туру Міжнародного конкурсу молодіжних проектів з енергозбереження «Енергія і середовище» (4 переможці), регіональний етап І Всеукраїнського конкурсу «Змагаймось за нове життя!», присвяченого Лесі Українці (5 переможців), міський етап Всеукраїнського конкурсу дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів (5 переможців), регіональний етап Всеукраїнського конкурсу наукових робіт «Права людини крізь призму сучасності» (1, 2 та два 3 місця), науково-практична учнівська конференція «Я син народу, що вгору йде», присвячена І.Франку.

Великий інтерес та важливе значення для інтелектуального, пізнавального розвитку та професійної орієнтації наших вихованців мають виїзні лекторії Національного центру «Мала академія наук України», які проводилися Роменською МАНУМ у 2013 та 2015 рр. в рамках науково-освітнього проекту Малої академії наук України «Всеукраїнська мобільна студія популярної науки та техніки», та підсумкова учнівська науково-практична конференція «Потенціал творчості та інтелекту Роменщини», які щорічно проводяться на базі СЗОШ №1.

Не забувають про навчання МАНівці навіть влітку. Вони навчаються у всеукраїнських та обласних літній школах Малої академії наук України.

Успішно розпочали наші слухачі новий навчальний рік. Уже у вересні цього року 4 слухачі стали переможцями обласного етапу Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», виборовши три І місця та одне ІІ місце.3 слухачів стали фіналістами Всеукраїнського Національного науково-технічного конкурсу«Intel-Techno-2016». 27-29 вересня 2 слухачів академії брали участь у Всеукраїнському конкурсі дослідницьких робіт для учнів 6-8 класів та повернулися з конкурсу з перемогою (ІІ місце). За результатами Всеукраїнського конкурсу есе 2 слухачів вибороли ІІ та ІІІ місця. 6 вихованці вийшли у фінал Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», який відбудеться з 01 по 03 листопада у м. Київ. Міський етап Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина - Україна» приніс перемогу слухачеві секції «Історія України» - І місце.

За час, що пройшов, упевнилися, що спрямовуємо роботу у правильне русло, оскільки добилися значних здобутків та визнання.

/Files/images/досягнення слухачів Роменської МАН.jpg

Важливим завданням Малої академії наук України є стимулювання і заохочення обдарованих та талановитих дітей до творчого розвитку, сприяння їхній науковій діяльності. Юним дослідникам - переможцям обласних етапів Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних дисциплін, всеукраїнських конкурсів науково-дослідницького спрямування четвертий рік поспіль призначаються стипендії міського голови та голови облдержадміністрації:у 2014 р стипендію голови ОДА отримував Лопошук Богдан (ЗОШ №5), у 2015 р.- Івницький Олексій (СЗОШ №1) та Прасол Ірина (ЗОШ №5), у 2016 р. Гричановський Сергій (ЗОШ №5); стипендії міського голови у 2013р отримували Лопошук Б. (ЗОШ №5), Балюра А. (СЗОШ №1), у 2015 р. – Колпак М., Петренко В. (СЗОШ №1), Сколота С. (ЗОШ №7).

Безперечно, творчий розвиток інтелектуально обдарованої учнівської молоді має бути педагогічно скерованим. Успіх наших юних академіків-це кропітка праця і їх наставників. Вони залучають молодь до участі у різних заходах, а також самі беруть участь у конкурсах педагогічної майстерності. Так, Литвиненко О.В. керівник наукової секції «Фізика» та Чуланов В.І., керівник наукової секції «Прикладне програмування» у 2014р. стали переможцями обласного туру Всеукраїнського конкурсу педагогічної майстерності працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2014», а Литвиненко О.В. виборола ІІІ місце і на всеукраїнському етапі. У 2015р Литовка В.В. та Литвиненко О.В. стали переможцями Всеукраїнського конкурсу «Цікава школа» (1 і 3 місця).

Значна робота здійснюється закладом щодо висвітлення напрямів роботи та результатів діяльності Роменської МАН, популяризації позашкільної освіти серед дитячого та дорослого населення міста у ЗМІ. Інформацію про заклад, про досягнення педагогічного та учнівського колективів можна бачити у статтях у міськрайонній газеті «Вісті Роменщини», газетах «Тандем» та «Новий погляд», на офіційному сайті міста Ромни та сайті Ромни.інфо, на сайтах Сумського обласного центру позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю, НЦ «Мала академія наук України».

Навчальний заклад має свій Інтернет – сайт (http://www.romny-man.sumy.sch.in.ua), де відвідувачі можуть ознайомитися з історією, структурою закладу та наукових відділень, основними напрямами роботи, з новинами із життя академії, досвідом роботи та досягненнями учнівського та педагогічного колективів.

Для забезпечення педагогів Роменської МАНУМ науково-методичними матеріалами у закладі налагоджено видавнича діяльність: видано методичні рекомендації для керівників наукових секцій щодо організації навчально-виховного процесу ПНЗ, методичні рекомендації для слухачів секцій щодо науково-дослідницької роботи у Малій академії наук, навчальні програми; циклограма проведення масових заходів з учнівською молоддю; збірник положень про проведення масових заходів; звітно-аналітичні матеріали, тези наукових робіт, матеріали з досвіду роботи педагогів закладу.

/Files/images/ВИДАВНИЧА.jpg

У 2014 р. ми започаткували випуск власної газети «МАНіЯ», в якій висвітлюємо важливі події із життя нашого закладу та досягнення. Над створенням газети працює творчий колектив педагогів та вихованців.

У закладі створено та постійно оновлюється банк „Обдарованість”, до якого занесено імена найкращих вихованців, які стали переможцями обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Створено також банк інтелектуальних досягнень слухачів Роменської МАНУМ.

З 2015 р. адміністрацією Роменської МАН за сприяння відділу освіти виводиться рейтинг інтелектуальних досягнень учнів міста. Минулого року беззаперечним лідером цього рейтингу стала Московець Наталія, випускниця секцій фізики, математики та прикладного програмування, випускниця СЗОШ №2. Цього року естафету перейняв Івницький Олексій, випускник секцій фізики, прикладного програмування, української мови, випускник СЗОШ №1. 75 учнів ЗОШ міста потрапили до рейтингу найкращих інтелектуалів.

/Files/images/ОЛІМП.jpg

Велика увага приділяється закладом професійному самовизначення учнівської молоді та їх підготовці до вступу у ВНЗ України. Три роки поспіль проводяться спільні заходи з Сумським державним університетом у рамках Фестивалю науки. Завдяки спільним зусиллям адміністрації Роменської МАН та адміністрації факультету довузівської підготовки Сумського державного університету на базі нашого закладу проводяться підготовчі курси до ЗНО та вступу у ВНЗ. У 2015-2016 н.р. 97випускників шкіл міста та району отримали необхідні знання для успішної здачі ЗНО з фізики, математики, української мови та отримали сертифікати. В цьому році ми продовжуємо співпрацю З СумДУ і з 1 листопада розпочинаються заняття на підготовчих курсах.

Досвід практичної діяльності Роменської МАНУМ доводить, що науково-дослідницька діяльність формує у слухачів Малої академії потребу в самоосвіті та самовдосконаленні, прагнення досягти мети і відбутися в житті.

Директор Роменської МАНУМ О.О.Андрущенко

1. Про проведення державної атестації Роменської міської МАН учнівської молоді

2. Про результати державної атестації Роменської міської МАН учнівської молоді

3. Про підсумки державної атестації Роменської міської МАН учнівської молоді

4. Про стан виконання пропозицій атестаційної експертизи Роменської міської МАН учнівської молоді

Акт перевірки додержання суб'єктами господарювання, що надають послуги у сфері позашкільної освіти, вимог законодавства про позашкільну освіту

/Files/images/Акт 1.jpg /Files/images/Акт 2.jpg /Files/images/Акт 3.jpg /Files/images/Акт 4.jpg /Files/images/Акт 5.jpg /Files/images/Акт 6.jpg /Files/images/Акт 7.jpg /Files/images/Акт 8.jpg /Files/images/Акт 9.jpg /Files/images/Акт 10.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 989

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.